Tipy na vánoční dárky (nejen) pro muže

Asi se to některým nebude líbit, ale Vánoce se pomalu, ale jistě blíží :-) Já jsem nadšením bez sebe, protože Vánoce miluju. Vždycky se těším na všechny tradice, svátky, rodinná a přátelská setkání, výlety a události. Pro někoho znamenají Vánoce hlavně stres, shon a výdaje. Z toho důvodu ráda nakupuju dárky s předstihem (zkuste to jednou taky ;-), abych si mohla vychutnat vánoční atmosféru a pohodu (samozřejmě s nějakou tou sklenkou v ruce :-D).  A tak mě napadlo- podělit se s vámi o tipy na dárky pro muže. Nevím jak vy, ale pro osobu něžného pohlaví pro mě není problém nakupovat. Myslím, že pánové to v tomhle mají o mnoho lehčí. Ale vymyslet krásný a originální dárek pro chlapa, to je někdy oříšek. Tak jdeme na to :-)

1. KLUB PÁNŮ Z PONOŽKOVIC. Souhlasím, že ponožky jsou asi nejtrapnější dárek, co existuje. Ovšem pánové z Ponožkovic založili klub, který tvoří legendární pestrobarevné ponožky. Jako úvodní dárek Vám přijde krásná stylová dárková krabička s obsahem libovolného počtu ponožek, kterou můžete darovat přímo pod stromeček. Součástí dárku je i listina, ve které je potvrzení o členství pro obdarovaného, který potom dostává každý měsíc poštou nové ponožky. Jejich provedení je každý měsíc unikátní. Pokud znáte muže, který si ladí ponožky s outfitem, je to ideální dárek.

2. COCOA RUNNERS. Miluje čokoládu? Cocoa runners je magický box naplněný různými druhy čokolády z celého světa. Nejenže obaly čokolád jsou krásné a designové, ale kvalita, chuť a úroveň čokolád, je opravdu ta nejvíc TOP! I tady můžete využít "předplatné" čokolád, které chodí poštou každý měsíc. My jsme ochutnali například čokoládu z Madagaskaru, Dominikánské republiky, Vietnamu, Bali či Honduras.

3. LET VE VĚTRNÉM TUNELU. Hurricane Factory v Praze nabízí nevšední zážitek. Jedná se o simulátor volného pádu. Lítáte a vznášíte se v prosklené letové komoře o průměru 4,3 metrů a celkové výšce neuvěřitelných 14 metrů. Proudí tam vzduch rychlostí až 270 km/h, což je rychlost opravdového hurikánu. Vy však létáte v bezpečné výšce a pod neustálým dohledem zkušeného instruktora. Létání ve větrném tunelu je určeno všem fyzicky zdravým osobám od 5 let a můžete létat i ve dvojici. Ti zkušenější provádí v tunelu neuvěřitelné věci a akrobatické prvky. Základní balíček tří minut je cenově mnohem dostupnější než třeba klasický skok z letadla. Tři minuty jsou rozdělené do dvou "vstupů" do tunelu a stojí 1500 korun. Délka zážitku je ovšem 1,5 hodiny a pořídíte z něj velmi vtipné fotky.

4. DOMÁCÍ VINOTÉKA. V případě, že máte doma vinaře, je to jasná volba, jak udělat radost ( já jsem měla taky obrovskou radost, když jsem ji příteli darovala :-D ) a zpříjemnit si dlouhé večery. Navíc je to velmi elegantní bytový doplněk a ve vinotéce můžete schraňovat vytříbené kousky a ty nejlepší ročníky, které si takové místo zaslouží.  Slušnou vinotéku seženete od tří tisíc korun, záleží samozřejmě zejména na kapacitě, hlučnosti, ekonomické třídě a designu.

5. HUMIDOR. Kouří rád doutníky? Pak doporučuji humidor, muž bude jistě z takového Ježíška nadšený. Pro ty, co náhodou nevědí, humidor je skříňka, udržující konstantní vlhkost ca 70 % pro uchovávání tabákových výrobků ( především doutníků ).  Obvykle se vyrábí ze dřeva ( ale i jiných materiálů jako je sklo nebo karbon ) avšak téměř vždy s vnitřní vystýlkou z cedru, jenž má pro skladování doutníků ideální vlastnosti ( drží vlhkost a odpuzuje tabákové broučky ). Vnější část humidoru bývá tvořena například mahagonem. Je vybaven zvlhčovačem (nádobkou s vodou) a vlhkoměrem. Může mít velikost od přenosné krabičky až po celé místnosti pro uskladnění tisíců kusů doutníků. Humidor pořídíte v každém větším tabáku, ale pokud máte zájem o naprosto unikátní a originální kousek, mám pro Vás speciální tip na humidory Maseew, které dělají ruční zakázkovou výrobu na míru a vše přizpůsobí vašim požadavkům. Tento skvost může mít váš muž doma nebo v kanceláři.

6. MANBOXEO. Jedná se o stylovou dřevěnou "bednu" pro muže, která obsahuje páčidlo nebo kladívko. Tím pádem se musí k dárku doslova probojovat. Co může být pro chlapa lepší, než vybít si trochu té energie na dřevěné bedně, ve které na něj čekají různá překvapení? A co je uvnitř? To už je na Vás, může to být dobrý rum, vínečko, uzeniny, sýry nebo dokonce kosmetika. "Vybavení" tohoto mužského dárku Vám může být ušito na míru a pokud máte doma vášnivého cyklistu, fitness nadšence nebo kuchaře, není problém :-) .

7. GENTLEMEN BROTHERS. "GB" přichází s anglickým konceptem pánského holičství: nabízejí tradiční postupy holení břitvou-metodou hot towel a stříhání. Správné postupy a nejkvalitnější pánská kosmetika Truefitt & Hill zaručuje ošetření na nejvyšší úrovni. Na pány také čeká stylový bar s exluzivní nabídkou rumů či whisky. Každé ošetření obsahuje jako bonus šálek výtečné italské kávy, sklenku prémiové whiskey nebo rumu a lahev vody. To je stylovka, uznejte :-) . Gentleman brothers mají v nabídce dárkové poukazy, takže tento zážitek můžete věnovat jako originální dárek.

8. PILOTEM NA ZKOUŠKU. Který kluk nesnil o tom řídit letadlo? Jedná se o řízení skutečného letadla, nikoliv simulátor. Není potřeba žádného výcviku ani lékařské prohlídky. Darujte svému vyvolenému balíček "pilotem na zkoušku", který zahrnuje 60 minut briefing, 20 minut řízení letadla a 40 minut vyhlídkového letu. Poukaz na tento krásný zážitek obdržíte v dárkové krabičce.

9. BOTY NA MÍRU. Popelka je důkazem toho, že jeden pár botů vám může navždy změnit život. Vyrobit luxusní boty je ševcovská alchymie. Pan Pavlas to umí. Ručně šité boty na míru vydrží minimálně pět let. Taková záležitost je sice finančně velmi náročná (od 25 tisíc korun), ale zahrnuje dokonalý proces. Nejdříve je zákazník pozván na osobní schůzku, která dle zájmu zahrnuje i nahlédnutí do výrobních dílen s několika zaměstnanci, kde to voní kůží a kde se krájí, lepí a šije. Dozví se něco o technologii výroby, způsobu zpracování a detailech, které hrají velkou roli. Se zákazníkem jsou prodiskutovány veškerá přání, požadavky a jsou mu odebrány míry. Přibližně za čtyři týdny je zákazníkovi předána zkušební obuv, kterou na krátký čas nosí, aby bylo jasné, že je vše v pořádku. Nakonec se přistupuje k dotvoření finálního výrobku. Výsledkem jsou precizně ušité luxusní boty, které budou skvěle sloužit svému účelu a které lze navíc opravit do stavu nového výrobku. Přikládám i fotoukázku jeho práce, to je prostě klenot.


10. PRAŽSKÝ KULINÁŘSKÝ INSTIT. Existují různé druhy kurzů vaření, ale "PRAKUL" je určitě dobrá volba. Věnujte svým blízkým dárkový poukaz na kurz vaření. Vědomosti, které získají, jim zůstanou na celý život a pokud se k nim připojíte, tak budete mít i společný kulinářský zážitek. Výběr kurzů je opravdu široký, zvolit můžete i dle náročnosti či oblíbené kuchyně. Jsou to například: úpravy mořských ryb, dokonalý steak, mexická kuchyně, sushi krok za krokem, itálie nebo vtipný název kurzu "jak uchvátit ženu gastronomií do dvaceti minut" :-). Každý kurz (ca 3 800 korun) má svého lektora a kolem pěti výukových hodin.  Pokud nejste z Prahy, existuje mnoho jiných kurzů vaření, včetně některých restaurací, které je pořádají a jsou finančně dostupnější.

11. TOUR DE SAPA. Pokud váš muž miluje vietnamskou kuchyni nebo rád zkouší nové věci, doporučuji Tour de Sapa. Ideální je tento gastronomický zážitek pro pár. Čekají Vás tři hodiny zajímavého povídání, ochutnávání různých tradičních jídel, nákup a procházka. Jak probíhá Tour de Sapa a detaily se dozvíte v jednom z mých minulých článků:

12. Jestli se Vám vietnamská kuchyně nepozdává, pro každého chlapa je dobrou volbou DEGUSTACE RUMŮ. Objeví výjimečné chutě a vůně a dozví se něco o jejich původu a historii. Profesionální barmani zasvětí účastníky degustace do tajů rumového světa a vytvoří jedinečnou atmfosféru. Rumy jsou celosvětově nejpopulárnější a nejprodávanější alkoholické nápoje, s tímto dárkem nemůžete šlápnout vedle. Rumové degustace se konají ve všech větších městech. Ceny kurzů se liší a začínají od 1 400 korun.

13. STYLOVÉ DOPLŇKY. Pro opravdové pány a gentlemeny. Luxusní a stylové výrobky nepřekonatelné kvality a designu anglické značky Aspinal of London, italských Delta Italy, Markiaro a dalších prestižních značek. Všechny výrobky jsou navržené vybranými návrháři a vyrobené s láskou a pečlivostí tak, aby dosahovaly špičkové úrovně. Na jejich stránkách najdete kožené diáře, peněženky, prvotřídní psací potřeby, deníky, manžetové knoflíčky, pánské toaletní tašky, kožené rukavice ( i řidičské ;-), cestovní zavazadla a další doplňky.


Tak co na to říkáte? Byl pro Vás dnešní článek užitečný? Jestli máte i vy nějaké tipy na dárky, budu ráda, když se se mnou o ně podělíte v komentáři. Krásné dny, N.