Sport a aktivity

V poslední době se roztrhl pytel s všemožnými pohybovými aktivitami. Fitness centra a další sportovní zařízení lákají na nové a netradiční lekce, je to i díky trendu v poslední době. Fitness nebo zdravý životní styl zastává pomalu 9 lidí z 10. Jako pozitivní pro nás nežné pohlaví vnímám hlavně to, že době vyzáblin odzvonilo a každý chce vypadat zdravě. Já osobně nejsem úplně čistě "posilovnový" typ a nebaví mě honění svalů, ale kdyby se mi jednou objevil náznak pekáče buchet na břiše, zbláznila bych se štěstím :-). Co se týká navštěvování posilovny, mám vždy období, kdy mě to baví a chodím víc jak třikrát týdně a období, kdy nechodím vůbec a to je zrovna teď :-). Co jiného teda dělám? Jaké sportovní aktivity jsem za poslední dobu vyzkoušela? O tom všem bude dnešní článek.

PORT DE BRAS s Anetou Kamenskou mě naprosto nadchlo. O co se vlastně jedná? Je to originální cvičební aerobní program typu Body & Mind ( tam patří také jóga, pilates a tai chi ), který vznikl spojením prvků moderního tance a baletu s principy posturálního a balančního tréninku. Úžasně se zrelaxujete a zároveň si zaposilujete, pro mě je to takový moderní balet s prvky posilování a jógy. Aneta Kamenská je navíc úžasná, vtipná a inspirující, takže zážitek.

POLE DANCE asi znáte. Jedná se o tanec u tyče, ale řeknu Vám, není to žádná sranda. Zúčastnila jsem se svých naprosto prvních dvou lekcí s Eleanor a omylem jsem navštívila kurz lehce pokročilých, jehož účastnice trénovaly už půl roku. Viděla jsem tím pádem, co vše se dá za tak krátkou chvíli zvládnout a klobouk dolů. Je to neskutečná makačka na ruce, při šplhání jsem si připadala jako pytel brambor ( žádná sexy kočka ) a po první lekci jsem měla lehkou formu svalové horečky :-D. Správně by se měl člověk na tyči udržet hlavně nohama, ale u toho se mi zatím pouze krásně pálila kůže. Pole dance dle slov lektorky přidává ženám na sebevědomí a přitažlovosti. 

FLIRT DANCE mě opravdu zaujal. Představuje spojení tance s účinnými metodami tvarování postavy s cílem upevňování pozitivního pohledu na sebe sama. Připadala jsem si jako Demi Moore ve filmu Striptýz, bylo to sexy, byla to zábava a zároveň to byl tanec a pohyb, takže za mě určitě palec nahoru.

Všechny tyto tři aktivity jsem navštívila v brněnském CENTRU TANCE ( jsou i v Praze ) a byla jsem nadšená. Zrcadlové taneční sály jsou pro mě velmi příjemnou a osvěžující změnou. Rozpětí tanců je tady neuvěřitelné, vybere si každý. Orientální tanec, jazz dance, flirt dance, flamenco, muzikálový tanec, twerking, balet, jumping.. Na co si vzpomenete. Na léto mají navíc zvýhodněné permanentky, pokud vás to zaujalo, koukněte tady https://www.centrumtance.cz/tanec/ .


HOT YOGA. Na tento "zážitek" jsem dostala dárkovou poukázku na Vánoce a využila ji až teď. Hot yoga je tvořena specifickou sadou cviků v přesném pořadí, které na sebe navazují a postupně rozvíjejí netušené možnosti těla ( opravdu netušené ) a cvičí se takto po celém světě- ve stejné sestavě pořád dokola. Celkem je cvičeno šestadvacet konkrétních pozic - ásán-, kdy každá z nich připravuje tělo na tu následující a jejich pořadí proto zůstává neměnné. Pozitiva tohoto cvičení jsou neskutečné - vyšší teplota napomáhá přirozenému čištění organismu, komplexně si procvičíte celé tělo, uvolníte si svaly a mysl a cvičení napomáhá přirozené úpravě metabolismu. To by nalákalo každého, jenže to jsem netušila JAK se cvičí ve 42 stupních. Při první lekci jsem málem umřela. Jednak jsem jako bývalá krasobruslařka, která vždy trpěla hypermobilitou, nechápala, jak jsou někteří lidé gumoví a za další to byly cviky opravdu náročné. Taky se mi točila hlava, protože jsem zapomínala, že se nesmím nadechovat s otevřenou pusou, ale nosem. Navíc to, že máte některé pózy držet až minutu, bylo pro mě kritické. Nerada "stojím na místě" a nehýbu se a držet obtížnou polohu a třepat se jak ratlík a padat mě rozčilovalo. Proklínala jsem Ježíška a viděla to tak, že přetrpím pár lekcí desetidenní permanentky a už se tam nikdy neukážu. Lekci od lekce jsem ovšem cítila zlepšení a byla na sebe pyšná, že se překonávám. Po třetí lekci nastal zlom a cvičení jsem si najednou užila a držení pozic, do kterých bych se normálně nikdy nedonutila, mě úžasně "vyklidnilo". Přišla nirvana a já byla "jako nová" a plná energie a od té doby se TĚŠÍM na každou lekci. Chcete vyzkoušet? :-) https://www.hotyogabalkan.cz/

BĚH. To je prostě moje sportovní láska číslo jedna. V poslední době jsem ho musela omezit, jelikož jsem měla permanentku na tanec a jógu, ale za mě je to prostě úžasný sport, při kterém si parádně vyčistíte hlavu a protáhnete tělo, zformujete postavu. Nic krom tenisek nepotřebujete, je to časově flexibilní a finančně nenáročné. Běhu jsem věnovala samostatný článek, na který můžete kouknout tady:

KOLOBĚŽKA. S přítelem jsme si udělali prodloužený víkend na Lipně a vypůjčili si koloběžku. Cyklostezka kolem Lipna má více než 100 kilometrů a je v perfektním stavu. Příroda je tu nádherná, doporučuji navštít. Tahle dětská nevinná sranda se příteli zalíbila natolik, že se rozhodl, že ujedeme 20 kilometrů :-D. Neměla jsem tu koloběžku potom ráda :-). Zvlášť do kopce je to pořádná makačka. Já osobně preferuji KOLEČKOVÉ BRUSLE, které jsou mi mnohem bližší.

Jaké máte oblíbené aktivity vy? Jak se díváte na současný "fitness" trend? Těším se na Vaše Tipy. Krásné letní dny, N.