Playlist na sport -

40 songů na běhání

Music gives soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination and life to everything. Plato

V dnešním článku se s Vámi podělím o moje nejoblíbenější songy na běhání, ale nejdříve něco málo k pozitivním účinkům hudby :-). Je vědecky dokázáno, že hudba má pozitivní význam pro naši duši. Ovlivňuje jak psychický, tak fyzický stav našeho těla. Pokud budu mluvit konkrétněji, rytmus hudby má vliv především na naši tělesnou stránku a melodie pak ovlivňují emoce naší osobnosti. Ze zdravotního hlediska má hudba velký vliv na činnost srdce. Ta hlasitá zvyšuje krevní tlak a rozšiřuje cévy, ztlumená hudba nás naopak uvádí do stavu klidu.

Hudba na nás působí i v dalších oblastech: zvyšuje výkonnost, posiluje paměť a imunitní systém, zvyšuje hladinu endorfinů, zmírňuje svalové napětí, reguluje stresové hormony, podporuje trávení, tiší bolest, ovlivňuje naši tělesnou teplotu, uvolňuje zoufalství a vztek, odstraňuje deprese a zvyšuje hladinu serotoninu. Takový zázrak, že?

Já s tím můžu jen souhlasit. Hudba je pro mě jeden ze zaručených zlepšováků nálady. Každý máme své oblíbené inteprety a žánry. Ale pokud hledáme hudbu vhodnou pro sport, možnosti toho, co si do sluchátek pustíme, se zúžují.

Poslech hudby může trénink či běh udělat mnohem zábavnějším, protože naše mysl je plná energie a zátěž se pak zdá mnohem snesitelnější.. Hudba potlačuje signály únavy a motivuje nás k lepším a delším výkonům. 

Pokud máte jako já svůj "playlist" na sport a potřebujete ho oživit, níže jsou odkazy na moje nejoblíbenější písničky na běhání. Jedná se o různé žánry, ale třeba vám budou některé inspirací a zpestří váš trénink. Důležitý je rytmus, který mají všechny písničky velmi svižný a jehož úkolem je povzbudit a motivovat. Tohle by probudilo i "mrtvého", proto si je pouštím i na povzbuzení, dobrou náladu, nebo na delší pracovní cestě autem, abych neusnula za volantem :-).

Přeji příjemné sportovní výkony a napište mi, jestli se vám písničky líbily :-) N.