Oslava třicátých narozenin

Když jsem byla mladší ( nevěřila bych, že toto spojení někdy použiju, ale bohužel :- ), oslavovala jsem narozeniny ráda. Úderem 25. roku mé existence se to ale změnilo a chuť pořádat oslavy mě trochu opustila. Jedno bylo ale jisté: třicátiny, tak ty budou dokonalé, to bude výjimka! Ikdyž jsem se na blížící kulatiny vůbec necítila ( pořád má pocit, že mi je mnohem míň ), tak jsem to brala tak, že je to pro mě naprosto zlomový okamžik. To už jsem asi fakt velká holka, když je tam ta obávaná trojka na začátku.. :-) Tento můj "Den D" vycházel moc hezky na pátek 15. července a začala jsem plánovat.  Nejvtipnější je, že jako první mě nenapadlo, kdo tam bude, protože jsem dávno veděla, že tam chci mít přátele a rodinu dohromady a bude tam típ pádem hodně lidí. Jako první jsem řešila, kde to bude a kdo to proboha vyfotí :-D Protože já na to nebudu mít čas, chci se bavit a musí to být přece kvalitně nafocené :-) Úvodem bych tedy chtěla předat velké Díky Petrovi Oblukovi za nádherné fotky, které jsou součástí tohoto článku. Jeho profesionální a přitom přátelský a přirozený přístup předčil naše veškerá očekávání. 

Takže- co vše bylo třeba promyslet a zařídit?

1. KDE TO BUDE? Byla to láska na první pohled a hned mi bylo jasné, že je to TO správné místo. Splnilo všechna má přání: krásný design, prosklené světlé prostory, výhled na Brno, milý a schopný personál. Název tohoto snového podniku je PAOLO CAFFE.  Je to srdcová záležitost.. PAOLO je ideální nejen na příjemné posezení s přáteli. Můžete si tam dohodnout obchodní jednání nebo se tu pořádají právě soukromé akce. Mají vynikající kávu a PAOLO je pro mě v Brně naprosto bezkonkurenční. Posuďte sami a navštivte je:

Pokud cestujete MHD, ideální je dojít pěšky ze zastávky Šilingrovo náměstí. Pokud jedete autem, zaparkujte v parkovacím domě na Kopečné nebo v jeho okolí a vyjeďte výtahem, který je vedle parkovacího domu a vede přímo do PAOLA.

2.  JÍDLO A PITÍ. Po důkladném promyšlení jsme s mým přítelem pro 33 hostů nachystali následující: 3 velké obložené mísy ( uzeniny, sýry, hrozny atd. ), 150 minichlebíčků, 4 kg salátu ( šopský a těstovinový ), 50 nivových koulí a 50 svatebních koláčků. Toto občerstvení jsme měli od "Výroby lahůdek Eva Burešová a syn", kteří sídlí v Rajhradě a dovezli nám ho až na místo oslavy:

Přítel mi udělal vynikající domácí tatarák a k tomu jsme samozřejmě měli pro hosty i topinky. Moje nejmilejší babička mi udělala dva bezlepkové dorty a domácí paštiku, které byly také dva druhy. Od kamarádky jsem jako překvapení dostala nádherný osmikilový dort a oslavu jsme doladili makronkama, nachos a dobrůtkama na zakousnutí. Víno jsme měli delikátní od soukromého vinaře z Kostic - celkem 35 litrů. Pokud byste měli zájem, napište mi o kontakt. Příchozí hosté dostali od personálu Welcome drink a musím říct, že všechno jídlo a pití bylo úžasné a všeho bylo dostatek.

3. VÝZDOBA. Balónky prostě nemohly chybět. Pár jsem měla nafouknutých heliem a hodně balónků bylo pumpičkou. Balónky jsem nakoupila ve specializovaném obchodě v IBC centru, kde seženete naprosto všechno, mají i internetové stránky:

 Moje kamarádky ale nenechaly nic náhodě a spoustu balónků přikoupily a udělaly mi nádhernou výzdobu, na které doslova makaly asi hodinu tři osoby. 

4. HUDBA. Za pomoci kamarádů jsem měla staženo sedm hodin hudby mých nejoblíbenějších songů a snažila jsem se je uspořádat tak, aby hudba "gradovala" s každou pokročilou hodinou a nalákala hosty na bar. V průběhu oslavy mi moje kamarádka zahrála na kytaru, což bylo moc krásné zpestření a vážím si toho.

5. DÁRKY A KVĚTINY. Personál PAOLA mi nachystal "čestné místečko", kde se mohly odkládat dárečky a vázy na květiny, což bylo velice účelné, protože jsem jich dostala opravdu hodně a ze všech přání jsem byla naprosto dojatá. Co krásného jsem dostala, se dozvíte tady:


Tak a to by bylo zhruba vše :-). Musím se přiznat, že jak se blížil "Den D" a já byla nervózní z počasí a ze všeho, říkala jsem si, že takovou oslavu dělám poprvé a naposledy. Myslela jsem si, že to za ty starosti, lítání, zařizování, nervy a peníze nestojí. Ten večer byl ale tak nádherný, že to byla ta nejkrásnější oslava narozenin, jakou jsem si vůbec mohla přát. Takže ničeho nelituju, naopak. Nečekala jsem, že lidé, kteří se navzájem všichni neznají, vytvoří tak krásnou, jedinečnou a pohodovou atmosféru. Od srdce jsme se zasmáli a užili si to. Děkuji všem svým přátelům, rodině a mojí lásce za vaší úžasnou přítomnost a trpělivost se mnou, za veškerou pomoc, za dárečky a za to, že Vás mám. A samozřejmě PAOLU a panu fotografovi za dokonalý večer. Balónky, bublinky amen :-) N.

PS: Tomu číslu nevěřte, cítím se stále na 25 :-)