10 pravidel jak neztratit ženu v deseti dnech (nebo vlastně i po deseti letech) 

Tento článek vzniknul na základě šesti aperolů, mnohaletých zkušeností a dlouhodobého pozororování mužů na území České republiky díky výpovědi několika desítek žen. Berte ho s humorem a lehce s nadsázkou, je v něm ovšem mnoho pravdy.

Když vidíte partnerské vztahy ve svém okolí, vážíte si nějakého? O kom můžete říct, že to je pár, který je plnohodnotný a vyvážený? Já znám jeden. Je to smutné, ale vzájemně si stěžujeme na osoby opačného pohlaví a přehazujeme míček na druhou stranu hřiště. Nicméně jsem přesvědčená o tom, že kdyby jste VY, muži, věděli, jak se máte chovat, vyřešilo by se tím spousta problémů. Tímto Vám přináším mých 10 dobře míněných rad, tak se pusťte do čtení :-)

Pravidlo číslo jedna: pokud máte o nějakou ženu zájem, dávejte jí ho najevo. Naslouchejte jí (nebo se o to alespoň snažte) a vnímejte, co vám říká. Je to velmi důležité, zapamatujte si co má ráda a co jí naopak vadí. Jsou to drobnosti, kterých můžete v budoucnu využít a udělat jí radost. Nebo naopak důležité věci týkající se jejích alergií či narozenin. Pokud vám to činí potíže, vemte si po každé schůzce tužku a papír a napište si to. Nebo si to elektronicky zaznamejte do těch svých telefonů. 

Pravidlo číslo dvě: uvědomte si, že žena není hloupá (pokud teda máte štěstí). Tudíž jí nevykládejte po páté stejný příběh nebo neupravujte jeho verze. Vypadá to totiž jak? Velmi nedůvěryhodně. A pokud si nejste jistí, jestli už jste jí o tom náhodou neříkali, raději mlčte. Pokud máte společné známé, buďte bystří i v těchto případech.

Pravidlo číslo tři: když jste s ní, dávejte jí pocit, že ona je ta jediná, výjimečná a nejdůležitější pro Vás. Rozhodně se nechci dotknout žádné ženy, ale nás je vlastně velmi jednoduché sbalit. Co je potřeba? Váš zájem a vaše pozornost. Kupujte jí květiny (nebo je někde utrhněte) a drobnosti (sladkost, kniha nebo něco co víte, že má ráda). Berte ji na výlety a procházky. Vymyslete nějaké překvapení. Zatančete si s ní. Milujte ji. Ona vám to vrátí. Šťastná žena je vizitkou svého muže. Řekněte jí, jak je krásná. Ale pamatujte, že skutky jsou více než slova.

Pravidlo číslo čtyři: buďte gentleman. Připomeňme si něco z etikety pana doktora Špačka, na to je dobré nezapomínat. Jedná se o pravidla slušného chování dříve obvyklá. Například, pokud pozvete ženu na večeři, měli byste přijít včas, pomoci jí z kabátu a uvést ji ke stolu. Žena by vždy měla sedět tak, aby viděla do prostoru a cítila se příjemně. Osoba něžného pohlaví si vždy sedá jako první a jako první začíná jíst. Pokud je muž v roli hostitele, měl by večeři zaplatit. Výjimečným případem může být vztah studentský nebo obchodní.

Pravidlo číslo pět: jděte na věc. Chováme se jako cudné a slušné holky, ale taky to potřebujeme. Takže se toho nebojte. V dnešní době se stává, že to někdy v sexu neklape a proto je dobré zjistit to zavčas (omlouvám se všem věřícím, kteří pravděpodobně nesouhlasí). A pořád rozhodně platí, že muž má dobývat ženu. To, že žena není na 100% iniciativní, nutně neznamená, že o vás nemá zájem. Není jednoduché vždy vystihnout správný moment, ale nepřekračujte pravidlo pěti schůzek k prvnímu kontaktu (snad si to nečte moje babička.. babi neboj, já žádné takové schůzky neplánuju na dalších 150 let).

Pravidlo číslo šest: buďte slušní. Když se vám náhodou splaší kůň a stane se, udělejte to tak, ať se to nikdo a nikdy nedozví. Bohužel se z nějakého důvodu říká, že mít klíč, který otevře všechny zámky, je fajn. Asi proto je nevěra mužů v dnešní době vnímána jako normální. S čímž tedy samozřejmě  zásadně nesouhlasím, ale pokud už jste postižený alfa samec, nedělejte z ní krávu. Jestli ovšem vaše nevěra znamená problém ve vztahu, řešte to. 

Pravidlo číslo sedm: buďte upřímní. Klidně nás lehce nakopněte, když se zrovna chováme jako krávy. Zachovejte samozřejmě dávku empatie, taktnosti a mírné diplomacie. Jak se to dělá?

Příklad:

1. Fáze: Porozumění: Miláčku, rozumím tomu/ti, že ..

2. Fáze: Kompliment: Jsi úžasná, skvělá, že to tak cítíš/vnímáš, ale ..

3. Fáze: To, co jí chcete říct.

Výjimkou jsou malé milosrdné lži (zejména ohledně vzhledu), které jsou vítány a povoleny.

Pravidlo číslo osm: chovejte se jako chlap. I když chce být žena soběstačná a snaží se zvládnout věci sama (protože ji už posralo pár ptáků a naučila se fungovat jako samostatná jednotka), připomeňte jí, že jste tu pro ni a může se na Vás spolehnout. Věčně mužské práce by měly být: výměna žárovky, drobné stavební úpravy, kontrola kotle a prostě vše co se týká rodinného krbu. A pokud jste spíše Pat a Mat než kutil Tim, je fajn vědět, komu máte zavolat.

Pravidlo číslo devět: důvěřujte jí. Není nic horšího než chorobně žárlivý partner. Je krásné trávit čas spolu, ale oba dva ve vztahu potřebují také svůj vlastní prostor. Neznamená to ovšem, že Vám má být ukradená, starostlivost je velmi milá. V tomto případě je těžké najít tu správnou hranici, ale maximálně se o to snažte. A umějte odpouštět, je to lidské. Každý má právo na druhou šanci. Takže pokud odpustíte, buďte formát a už nikdy se k tomu nevracejte a nevytahujte to.

Pravidlo číslo deset: správný timing. Vše se má nějak vyvíjet. Každý vztah, nejen partnerský, to potřebuje. Pokud víte, že je to ta pravá, zavčas jí to dejte najevo. A pokud cítíte, že to ta pravá není, ukončete to. Protože čas je nejvíc, co člověku můžete dát a je to něco, co se nedá vrátit zpět. Může to být pro Vás velmi těžké rozhodnutí, ale nakonec si budete vážit sami sebe.

Na závěr bych ráda připomněla, že vztah je vždy o dvou lidech a tím pádem nelze házet vinu pouze na jednu stranu. Pokud máte zájem o článek z opačného úhlu pohledu a tedy o tom, co my ženy děláme špatně,  dejte mi vědět :-)

Jak se Vám líbilo moje dnešní psaní? Souhlasíte, nesouhlasíte? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Váš názor mě zajímá :-) Děkuji, N.