Bali, ostrov snů 2. díl

Konečně jsem se dostala k tomu Vám napsat pokračování naší nádherné dovolené na Bali. Kde jsme to skončili? Ano, ta vtipná cesta lodí na ostrůvky Gili. Důležité je, že jsme dorazili v pořádku :-). Gili islands se skladájí ze tří ostrovů: Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air a pokud jste na Bali, je hříchem je nenavštívit. Leží severozápadně od Lomboku a jsou malým kouskem ráje pro potápěče, milovníky divokých večírků i relaxace. Všechny tři ostrovy lemují nádherné písečné pláže s průzračnou vodou a jsou tu nejlepší podmínky k potápění a šnorchlování.

Jednu noc jsme strávili na GILI TRAWANGAN, což je takový pařící ostrůvek plný barů a diskoték. Druhý den jsme se naštěstí už klidnou plavbou přesunuli na nádherné GILI AIR, což je ostrov oázy a klidu. Byli jsme tam tři dny, ale kdybych tušila, jak božsky tam bude, zůstali bychom déle. Na ostrůvcích nejezdí motorová vozidla, pouze koníci s povozem. Celkově tam bylo minimum lidí, ale hlavně tam bylo naprosto nádherné moře, klid a prostě ráj. Bydleli jsme v bungalovu a snídali sami
na pláži s výhledem na houpačku v moři. Místní restaurace vařily delikátní jídla, hlavně krevety smažené v kokosovém těstíčku, grilované ryby a výborné polévky. Měla jsem tam taky moji nejlepší a nejlevnější masáž v životě, na to jsou balijci specialisté.

Po tomto úniku z reality jsme se opět klidnou plavbou (andělíčku můj, děkuji) přesunuli zpět do Amedu a tam na nás čekal náš úžasný průvodce Made, o kterém jsem psala již v prvním díle. Pokud jste ho ještě nečetli, odkaz je tady: 

Jeli jsme na vodopády Sekumpul Waterfalls, což bylo prostě úchvatný. Rada číslo pět: bude se hodit uzavřená pevná obuv, ťapky fakt nejsou ideální, terén k vodopádům je náročnější. Cestou jsme se podívali i na další rýžová políčka Jatiluwih Rice a dorazili do naší nové cílové stanice Loviny, která je na severu ostrova.V Lovině jsme zůstaly 3 dny a podnikli pár výletů po okolí, které je naprosto ideální ke šnorchlování. Udělali jsme si s přítelem výlet na lodičce a jakkoliv to bude znít kýčovitě, šnorchlovali jsme úplně sami držící se za ruce nad jedním přenádherným korálem a pozorovali tu krásu. Takto jsem podmořský svět ještě nikdy neviděla- tolik druhů a barev.. připadali jsme si jako v akváriu a vše od nás bylo kousíček vzdálené! Další rada ovšem zní: namažte si zadek, jinak si večer nesednete! :-D Splnil se mi tam také dětský sen, a to koupání s delfínem. Cena za 20 minut s delfínem v bazénu byla šílená- zhruba 2500 korun, ale rozhodně to stálo za to a byla jsem s ním úplně sama. Byl to úžasný zážitek, je to nádherné zvíře a na dotek je prostě dokonalý.


Dovolená se nám začínala krátit a vydali jsme se zpátky dolů na Jih směr Denpasar. Už tak krásnou cestu jsme spojili opět s příjemným výletem, navštívili jsme botanickou zahradu, kde jsou obrovské tisícileté stromy a nádherné orchideje a potom taky další známý chrám na jezeře - Bratan temple.


Poslední dva dny jsme strávili ve stejném místě jako na začátku a vydali se na náš poslední výlet k ULUWATU, kde jsou ideální podmínky pro surfaře.  Na tomto božském místě je chrám na skále Pura Luhu a taky dokonalý západ slunce. Poslední den jsme ještě stihli objevit nejkrásnější pláž na BALI - Green BOWL Beach a opravdu se nám nechtělo domů.


Tak co, už se balíte? J NEJLEPŠÍ ČAS, kdy jet na BALI, je prý jaro. Období dešťů tam trvá od listopadu zhruba do března, takže na jaře je na BALI vše ještě zelenější, není tam tolik turistů jako v létě a ceny jsou taky příznivé. Poslední rada na závěr - v Denpasaru se nezdržujte příliš dlouho, je to přeplněné turisty. KUTU jsme také navštívili jen letmo. Pokud si chcete odpočinout a pár dnů se jen válet, tak určitě na GILI AIR. Jak se Vám líbil můj cestopis a fotoreport? Díky, N.